fbpx

Концентратор кисню при коронавірусу

Концентратор кисню при коронавірусу

Кисень при коронавірусу.
Кисневі концентратори для боротьби з коронавірусом: принцип дії, застосування, лікування.

В кінці 2019 р лікарі китайського міста Ухань зіткнулися з кількома випадками важкої пневмонії, винуватцем якої став невідомий раніше збудник. Хвороба починалася з підвищення температури, сухого кашлю і приводила до швидкого розвитку атипового запалення легенів. Пневмонія викликала важку дихальну недостатність, і багато пацієнтів через це гинули. Саме так почалося поширення коронавируса COVID-19 по планеті.

Численні дослідження показали, що новий вірус SARS-CoV-2 – збудник з сімейства коронавірусів. Він є близьким родичем коронавируса SARS-CoV (винуватця епідемії 2003 г.) і коронавируса MERS-CoV (викликав спалах атипової пневмонії в 2012 р). Новий вірус високозаразний, він в сотні разів легше проникає в клітини людини, ніж його попередники. SARS-CoV-2 вражає людей різної статі і віку, але найбільше від нього страждають літні люди і пацієнти з хронічними захворюваннями. Коронавірус привів до пандемії: захворювання охопило всі континенти.

Чим небезпечний коронавірус?

Вірус SARS-CoV-2 атакує переважно дихальні шляхи. На щастя, приблизно в 80% випадків хвороба протікає в легкій формі – як звичайна застуда. Але деякі категорії пацієнтів з груп ризику (літні та хворі на хронічні хвороби) ризикують зіткнутися з важкою формою захворювання:

  • атиповою пневмонією;
  • задишкою і зниженням рівня кисню в крові (гіпоксією);
  • гострим респіраторним дистрес-синдромом (ГРДС);
  • припиненням самостійного дихання.

Важкий перебіг коронавирусной інфекції призводить до порушення нормальної діяльності не тільки легких, але і інших органів тіла. SARS-CoV-2 може проникнути в травний тракт, викликаючи нудоту і діарею. Також на тлі розвитку середньо- і важкої форм хвороби хворого може турбувати аритмія, зниження артеріального тиску, пошкодження печінки і нирок.

Навіщо потрібен кисень при коронавірусу?

На сьогоднішній день немає ліків, які допомогли б відразу вилікувати коронавірус. Терапія середньо- і важких форм хвороби носить патогенетичний характер: вона спрямована на підтримку організму. Кисень допомагає купірувати гіпоксію: попереджає і усуває кисневе голодування тканин і органів. А якщо пацієнт втрачає здатність до самостійного дихання, його переводять на апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) . Також використовуються медикаменти.

При сприятливому розвитку подій настає проліферативна фаза захворювання: ексудат з легких видаляється, формуються нові альвеоли, відбувається вироблення сурфактанта (речовини, що перешкоджає спадання альвеол). Пацієнт може почати дихати самостійно.

Медичні кисневі концентратори – спеціальні установки, створені для використання в медичних закладах з різним обсягом споживання. Їх застосування дозволяє отримувати кисень безпосередньо з атмосферного повітря. Концентратори кисню відрізняються по продуктивності, чистоті одержуваного газу і іншим параметрам. Для лікарень і ЛПУ найбільше підходять концентратори продуктивністю від 10 л / хв кисню і вище.

Як працюють концентратори?

Концентратори кисню  працюють з використання молекулярних сит. Вони виробляють кисень з повітря в кілька етапів:

  • повітря з навколишнього середовища проходить первинне очищення в протипилових фільтрах;
  • далі концентратор підвищує тиск очищеного повітря за допомогою безмасляного компресора;
  • стиснене повітря додатково очищається у фільтрах, що дозволяють отримати стерильний медичне повітря класу 0;
  • стиснене повітря проходить крізь камери з адсорбером, який відокремлює молекули кисню від молекул азоту;
  • готовий концентрований кисень пропускається через ротаметр, що регулює і показує об’єм витрат виробленого газу.

Концентратор кисню вкрай необхідний для лікування важких форм COVID-19. Він може бути встановлений в операційному блоці або в реанімації, до нього можна підключити апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Дане обладнання допоможе пацієнтам з коронавірусів при ослабленні дихання і під час відновлюваного періоду. Також кисневі концентратори можуть використовуватися на післяопераційному етапі, при терапії інтоксикацій і в інших ситуаціях, де є необхідність в медичному кисні. Установки мобільні і прості в управлінні.

Перебіг хвороби через нового коронавируса COVID-19 ускладнюється розвитком пневмонії і гострого респіраторного дистрес-синдрому. Лікування таких станів передбачає перебування під наглядом медперсоналу і застосування спеціального медичного обладнання. Концентратори забезпечують постійну подачу кисню в режимі 24/7, вони мобільні, прості у використанні і дозволяють не залежати від закупівель кисню.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Догори